Jak wybrać wartości i żyć tak jak chcesz?

Spotykając się z klientami w celu opracowania strategii szukania i znalezienia pracy, zrozumiałam, że bardzo ważny jest element psychologiczny – określenie wartości i podążanie za nimi. Życie zgodnie z wartościami może sprawić, że Twoje życie nabierze głębszego znaczenia. Na początku skupię się na tym, że słowo „wartość” oznacza „wartościowy i mocny”. Wartości określają, co chcesz realizować dzień po dniu oraz jak chcesz, żeby wyglądało Twoje życie. Poniżej znajdziesz zadanie, które pozwoli odkryć Twoje wartości. Ćwiczenie – Uczestniczenie we własnym pogrzebie. Znajdź odpowiednie miejsce i zarezerwuj czas. Możesz doświadczyć emocjonalnych przeżyć.

5 sposobów lepszego radzenia sobie z utratą pracy partnera

Słyszałeś o słynnej liście 43 najbardziej stresujących sytuacji w życiu? Lista została stworzona przez dwóch psychiatrów (Holmesa i Rahe) badających zjawisko stresu. Każde wydarzenie otrzymało liczbę jednostek stresowych. Zwolnienie z pracy/bezrobocie znajduje się na 8 miejscu. Utrata pracy przez współmałżonka znajduje się na 26 miejscu. W swojej praktyce współpracowałam z tysiącem osób, które straciły pracę oraz ich partnerami. Praca sprawiała, że moi klienci czuli się potrzebni i ważni. Jej utrata sprawiła, że odczuli szereg negatywnych emocji.

6 rzeczy, które możesz zrobić w styczniu dla siebie i swojej kariery

Mam nadzieję, że nowy rok rozpoczynasz wypoczęty i odprężony. Prawdopodobnie końcówka grudnia upłynęła Ci pod znakiem urlopu, leżenia pod przytulnym kocem, czytania  książek i oglądania telewizji. Świetnie, jeżeli miałeś taki czas dla siebie. Jednak wraz z początkiem nowego roku, warto przełamać ten schemat, aby uniknąć kolejnych tygodni zawodowej hibernacji. Według agencji rekrutacyjnych i wewnętrznych działów HR początek roku to najlepszy miesiąc na szukanie pracy. Poniżej znajdziesz 6 działań, które możesz wdrożyć w styczniu, aby rozwinąć swoją karierę.